ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ- ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΛΑΖΑΡΑΚΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Η Χορωδία και η ορχήστρα του σχολείου μας, πλαισιώνει καλλιτεχνικά τις σχολικές γιορτές ,που οργανώνονται κάθε χρόνο για τις εθνικές επετείους και την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Στο τέλος της σχολικής χρονιάς, έχει καθιερωθεί η πραγματοποίηση μουσικής εκδήλωσης,  με πρωταγωνιστές τους μικρούς ταλαντούχους  « ανερχόμενους»  μουσικούς , τραγουδιστές και χορευτές του σχολείου μας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες ερμηνεύουν, σε μια κατάμεστη από κόσμο αίθουσα, αγαπημένα ελληνικά και ξένα τραγούδια , αποσπώντας το θερμό χειροκρότημα και ξεσηκώνοντας  παρευρισκόμενους μαθητές και καθηγητές.

ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ της εκδήλωσης στις 15/4/ 14:

Βασιλόπουλος Θανάσης ( μπουζούκι ),Ηλιόπουλος Αντώνης (κιθάρα), Ηλιόπουλος Διονύσης ( μπουζούκι ), Κωστόπουλος Αντώνης ( κιθάρα), Μαργέλης Παναγιώτης ( μπουζούκι ),Παναγιωτόπουλος Γιάννης ( κιθάρα),  Παπαδόπουλος Βασίλης ( κιθάρα) και  Παπαδόπουλος Ηλίας ( κιθάρα).

ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΑΝ:

Δήμα Χριστιάνα, Δρόσου Διονυσία, Παπαδόπουλος Βασίλης, Ροδοπούλου Ευτυχία, Τόγια Σπυριδούλα, Τσίρου Ελένη και  Τσάκωνα Μαρία

Η υπεύθυνη μουσικός κ.Καρακαλπάκη Μαρία