Εκδρομές

Οι μαθητές και μαθήτριες της τρίτης τάξης του σχολείου μας επέλεξαν το Ναύπλιο και τις Μυκήνες για προορισμό της ημερήσιας εκπαιδευτικής εκδρομής τους.

Το σχολείο μας στο πλαίσιο των παιδαγωγικών δραστηριοτήτων, θα πραγματοποιήσει στις 3 Φεβρουαρίου 2012 τις εξής εκπαιδευτικές εκδρομές:

Την Παρασκευή 11 Φεβρουαρίου 2011, η τάξη της Α' Γυμνασίου πήγε εκδρομή στην Αράχωβα, με σύμμαχο τον καλό καιρό. Η Αράχωβα - για όσους δεν το ξέρουν - απέχει περίπου 220χλμ από την Αμαλιάδα και η διαδρομή περνά από την Πάτρα, τη Ναύπακτο, το Γαλαξίδι και την Ιτέα, διασχίζει τους Δελφούς και καταλήγει στη μαγευτική Αράχωβα.